Dla inwestora

Największym atutem naszego biura projektowego jest umiejętność przewidywania kosztów realizacji inwestycji w zależności od zastosowanych rozwiązań projektowych, doświadczenie oraz jakość projektu.

Źródłem wysokich kompetencji i ich ciągłego rozwoju jest udział w rozwijaniu z firmą Ultranet efektywnego modelu biznesowego DBO (Design-Build-Operate). Naturalna u operatora motywacja do troski o komfort użytkownika i niskie koszty eksploatacji, wraz z nieustannym poszukiwaniem bezpiecznych oraz jednocześnie prostych w realizacji rozwiązań technicznych, pozwalają osiągać niższe koszty inwestycyjne. Dzięki temu potrafimy opracować atrakcyjne, przemyślane i zrównoważone projekty.

Niektórzy inwestorzy wiedzą, że przekazanie wykonawcy gotowego projektu znacznie ogranicza jego możliwości obniżenia kosztów inwestycji, podczas gdy proces projektowy może być prawdziwą „kopalnią” pieniędzy. Niestety większość projektantów, zarzucanych przez doradców technicznych atrakcyjnymi katalogami nie potrafi ocenić rzeczywistych kosztów nowych technologii i rozwiązań technicznych. Z kolei wiedza wykonawcy dotycząca kosztów jest poufna i dostępna tylko dla bardzo wąskiego grona osób zarządzających.

23 lata projektowania, z czego połowa przy współpracy z generalnym wykonawcą – firmą Ultranet, stanowi solidny kapitał naszego biura potwierdzony wieloma dobrymi realizacjami. Inwestorzy czują się z nami bezpiecznie. Staramy się w nowych projektach rozwijać to, co w poprzednich sprawdziło się najlepiej – w życiu nie na papierze. Z pasją śledzimy zmieniający się rynek i chętnie wykorzystujemy innowacyjne technologie oraz tworzymy unikalne rozwiązania projektowe.

Siedziba firmy UltraCAD mieści się w biurowcu, który sami zaprojektowaliśmy, a teraz jest naszą najlepszą wizytówką. Jesteśmy tu też dlatego, by upewnić się, czy stosowane przez nas rozwiązania funkcjonalne i techniczne są wystarczająco dobre dla klientów końcowych. Spotykamy sie z nimi jako sąsiedzi i z uwagą poznajemy ich opinie.

Mamy motywację, aby realizowane przez nas projekty były atrakcyjne i przyjazne dla użytkownika i środowiska. Wiemy, że estetyka budynku i wnętrza to dzisiaj za mało, dlatego koncentrujemy się na elementach ważnych dla inwestorów instytucjonalnych:

- efektywności (maksymalizacji powierzchni użytkowej i wygody eksploatacji)
- elastyczności (łatwości i niskich kosztach zmian aranżacji na etapie eksploatacji)
- niskich kosztach eksploatacji (ponadnormatywna izolacyjność, OZE, w tym pompy ciepła i instalacje PV, wygodny serwis)
- projektowaniu zrównoważonym tj. szanującym środowisko (BREEAM)

Współczesny budynek jest jak duża, złożona maszyna. Ważne by wszystkie jego elementy współgrały ze sobą jak najlepiej. Dlatego zatrudniamy na etacie projektantów wszystkich branż, aby współpracując na co dzień z architektami, pilnowali kosztów i prostoty konstrukcji oraz dbali o optymalne rozmieszczenie instalacji, za które są odpowiedzialni. Dzięki temu wszystkie elementy budynku do siebie pasują – potencjalne kolizje eliminujemy na etapie projektu, prowadząc koordynację systemów w 3D (wspólnym modelu trójwymiarowym) w programie Autodesk Revit.

Dobrze skoordynowany projekt jest tańszy i szybszy w realizacji. Zlecając projekt wraz z jego realizacją przez naszego zaufanego partnera – firmę Ultranet, inwestor może skrócić czas realizacji inwestycji nawet o 30%. Koszt budowy, po wspólnym określeniu specyfikacji techniczno-materiałowej, można poznać już na etapie projektu koncepcyjnego. W odróżnieniu od konkurencji możemy, przy realizacji z Ultranetem, wziąć odpowiedzialność za koszty budowy, ponieważ potrafimy zaprojektować budynek pod określony koszt jednostkowy. Oszczędności inwestora mogą wynieść kilkaset złotych na metr kwadratowy powierzchni, przy równoczesnej wyższej niż ustawowa energooszczędności budynku.


Zobacz nasze ostatnie projekty